Опитування

Ваша позиція щодо проведення в Україні адміністративно-територіальної реформи

Повністю підтримую - 25%
Підтримую - 36.5%
Не підтримую зовсім - 19.2%
Не знайомий з такими планами - 17.3%

Всього голосів:: 52
Голосування за цим опитуванням закінчилося в: листопада 30, 2015

На першому поверсі будівлі міської ради по вул. Галицька, 32 в м. Тисмениця розташоване приміщення, яке тривалий час знаходилось в оренді ПП «Корал» та використовувалось під кафе.

Вказане приміщення є власністю територіальної громади міста Тисмениця в особі Тисменицької міської ради на підставі рішення Тисменицької районної ради від 14.05.1999 р. та Свідоцтва на право власності на нерухоме майно від 22.02.2005 р.

Власник ПП «Корал» 29.12.2010р. звернулась до виконавчого комітету Тисменицької міської ради із заявою про продовження договору оренди нежитлового приміщення.

Така заява викликала неоднозначну реакцію на засіданні виконавчого комітету, оскільки приміщення планувалося передати  для роботи з творчою молоддю і дітьми.

Члени виконавчого комітету дозволили продовження договору оренди до 31.12.2014 р. за умови закінчити термін його дії у вказаний строк, про що в протоколі засідання зазначено «без подальшої пролонгації». З прийнятим рішенням погодилась власник ПП «Корал» Стефінка М.Л., яка була присутня на засіданні.

На підставі зазначеного рішення між Тисменицькою міською радою та ПП «Корал» 11 лютого 2011 року було укладено договір оренди нежитлового приміщення, в якому зазначалось, що термін дії оренди триває до 31 грудня 2014 року. 

Минулого року 28 листопада виконавчий комітет Тисменицької міської ради своїм листом за №279 додатково попередив власника ПП «Корал» про необхідність звільнення орендованого приміщення в термін до 31.12.2014 р. і нагадав, що договір оренди нежитлового приміщення в пролонговуватися не буде.

Тисменицька міська рада, як власник орендованого ПП «Корал» комунального майна, мала намір передати вказане майно Центру культури та дозвілля "Відродження", тому договір оренди №4 від 11.01.2011 був укладений  на визначений сторонами строк без права подальшої пролонгації.

Міським головою видано розпорядження №96 від 03.12.2014 «Про передачу приміщень, що звільняються Центру культури та дозвілля «Відродження».

В розпорядженні зокрема зазначалось:

1. Відмовити приватному підприємству "Корал" у подальшій пролонгації договору оренди нежитлового приміщення в будинку міської ради по вул. Галицька, 32 , яке використовується під розміщення кафе "Корал".

2. З 1 січня 2015 року передати приміщення загальною площею 16 кв.м. та 67,7 кв.м., якими згідно договору оренди тимчасово користувалися районна організація політичної партії «Наша Україна» та приватне підприємство «Корал», Центру культури та дозвілля «Відродження» під розміщення центру дитячої творчості,  роботи гуртків , проведення художньо-виставкових робіт, тощо.

З метою попередження про закінчення строку оренди приміщення по вул. Галицька, 32, власнику ПП «Корал» Стефінко Н.Л. виконавчим комітетом Тисменицької міської ради було надіслано листа №279 від 28.11.2014, в якому зазначалось про необхідність  звільнення  орендованого приміщення в термін до 31.12.2014.

Крім того, питання щодо продовження оренди даного приміщення розглядалось на засіданні виконавчого комітету та сесії міської ради, однак жодних рішень щодо пролонгації договору не прийнято.

Однак орендар відмовилася звільнити орендоване приміщення і продовжує його утримувати до цього часу, не зважаючи на  заперечення до дати закінчення договору і протягом місяця після його закінчення.

Приватне підприємство «Корал» звернулося до господарського суду Івано-Франківської області з позовною заявою про спонукання виконавчого комітету Тисменицької міської ради до продовження дії договору оренди нежитлового приміщення №4 від 11.01.2011р. на тих же умовах і на строк до 31.12.2017р.

Господарський суд Івано-Франківської області постановив відмовити ПП «Корал» в задоволенні позовних вимог.

Колегія Львівського апеляційного господарського суду погодилась з висновком суду першої інстанції та вважає, що рішення господарського суду Івано-Франківської області від 03.03.2015р. по винесене з дотриманням норм матеріального та процесуального права, а тому відсутні правові підстави для його скасування.

Станом на сьогоднішній день вказані рішення судів не виконані, ПП «Корал» приміщення не звільнило.