Опитування

Ваша позиція щодо проведення в Україні адміністративно-територіальної реформи

Повністю підтримую - 25%
Підтримую - 36.5%
Не підтримую зовсім - 19.2%
Не знайомий з такими планами - 17.3%

Всього голосів:: 52
Голосування за цим опитуванням закінчилося в: листопада 30, 2015

23 червня 2015 року в приміщенні центру культури та дозвілля «Відродження» відбулось громадське обговорення по питанню добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селища, міста в Тисменицьку територіальну громаду.

Порядок проведення громадських обговорень з даного питання затверджено 43 позачерговою сесією Тисменицької міської ради відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

В заході взяли участь депутати Тисменицької міської ради, члени виконавчого комітету Тисменицької міської ради, голови громадських організацій, громадськість Тисмениці та експерт Івано-Франківського обласного офісу реформ Василь Тимків.

c_668_334_2734_00_images_Articles_Novunu_2015_06_3434.png

Учасники зібрання висловили різні думки та пропозиції щодо об’єднання міської, селищної та сільських територіальних громад, а також його перспективи. Цікавилися не лише позитивними сторонами децентралізації, але й незручностями для громади після об’єднання.

c_555_555_2734_00_images_Articles_Novunu_2015_06_DSC.png

Експерт Івано-Франківського обласного офісу реформ Василь Тимків наголосив, що об’єднання відбуватиметься відповідно до закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та зазначив, що Україна взяла курс, як і наші сусіди – поляки, на укрупнення базового рівня – це село, селище, місто. Адже у  Польщі створені гміни, повіти, воєводства.

c_674_479_2734_00_images_Articles_Novunu_2015_06_DSCN0282.png

Василь Тимків проінформував, що до Бюджетного та Податкового кодексів України внесено зміни, якими здійснено перший етап бюджетної децентралізації. Зміни до Бюджетного кодексу фактично є основою для стимулювання громад до об’єднання та підвищення їхньої спроможності через механізм переходу бюджетів об’єднаних громад на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. У разі об’єднання такі громади наділяються повноваженнями та ресурсами, як у міст обласного значення. Натомість територіальні громади, які не візьмуть участь у об’єднанні, залишаються осторонь цього процесу та позбавляються права на виконання делегованих державою повноважень органів місцевого самоврядування в селах, селищах, містах районного значення, що не об’єдналися. Об’єднання територіальних громад є запорукою переходу місцевого самоврядування на якісно новий рівень. 

Експерт розповів, що Метою реформи місцевого самоврядування є, передусім, забезпечення його спроможності самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення. Йдеться про наділення територіальних громад більшими ресурсами та про мобілізацію їхніх внутрішніх резервів.

Секретар міської ради Ірина Мельник в свою чергу зазначила, що на виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» міська рада проводить відповідну роботу.