c_555_555_2734_00_images_Articles_Novunu_2015_08_Nebesna_sotnja.png

Святкування  24-ої річниці незалежності України у Тисмениці розпочалося із Літургій та молебню за Україну у місцевих храмах. Після  чого площу біля  пам’ятника борцям за волю України, встановленого рівно 20 років тому на честь усіх тих, хто в різні часи виборював незалежність України, заповнили окрім тисменичан, мешканців району ще й численні гості. Оскільки тут відбувся захід, присвячений всім тим, хто в боротьбі за волю, кращу долю і незалежність України приніс у жертву найдорожче - своє життя. Ще свіжими у пам’яті українців новітні герої Небесної Сотні. Саме у їх честь цю площу до Дня незалежності доповнив символічний пам’ятник, встановлений з ініціативи міської ради, виконавчого комітету, депутатського корпусу та меценатів за п’ять місяців.

c_555_555_2734_00_images_Articles_Novunu_2015_08_DSC_9975.png 

Архітектором став тисменичанин Микола Андрусяк, ідею якого успішно втілили в життя фахівці івано-франківської фірми «Гефест» директор Михайло Клочко.

Новий пам’ятник вписаний в архітектурний ансамбль постаменту борцям за волю України. На передніх двох тумбах якого встановлено ковану арку висотою чотири з половиною метри з написом «СЛАВА ГЕРОЯМ НЕБЕСНОЇ СОТНІ». На її двох основах розміщені по п’ятдесят зірочок, що символізують Героїв Небесної Сотні. Під склепінням арки – сотня кованих дзвіночків. Біля закінчень арки встановлені ковані символічні для Євромайдану атрибути: з правого боку - металевий прототип годинника столичного майдану Незалежності, поруч – щит та бруківка, а зліва - шини, саморобні «коктейлі молотова» та напис «Борітеся, поборете, Вам Бог помагає».

По  центрі  на  постаменті – у скляному куполі свіча, котра світитиметься символізуючи вічну пам’ять за героями. Видозмінені основи арки – по обидва боки на гранітних плитах вигравірувані імені полеглих під час Революції Гідності. 

Право відкрити пам’ятник міський голова Богдан Дарчин надав родичам загиблих  на  Майдані  Незалежності  Героїв Небесної Сотні: Ользі Калиняк – дружині Героя України Богдана Калиняка з Коломиї; Марії Ткачук – дружині Героя України Ігоря Ткачука з с. Велика Кам'янка  Коломийського району;  Галині Дідич – дружині  Героя  України Сергія Дідича з Городенки; Наталії та Мирославові Базилькам – бабусі та дідусеві Героя України Романа Гурика з Івано-Франківська та учаснику бойових дій на Сході Іванові Стефаніву з Тисмениці.

c_555_555_2734_00_images_Articles_Novunu_2015_08_vidkruttja_NS.png

Освячення здійснили священнослужителі церкви Святого Миколая о.Володимир Гринишин, о.Руслан Андрусяк, о. Володимир Ковалишин,о. Андрій Костенко, церкви Різдва Пресвятої Богородиці о. Микола Понайда, монастиря Успіння Матері Божої с.Погоня о.Никодим Гуралюк.

c_555_555_2734_00_images_Articles_Novunu_2015_08_osvjachennja.png

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих Героїв минулого і сьогодення.

Міський голова Богдан Дарчин під час свого виступу привітав тисменичан та гостей з святом Дня Незалежності. Побажав здоров’я та добра в кожній родині, а особливо миру в сім’ях, щоб не гинули кращі люди України. При цьому наголосив присутнім, щоб завжди пам’ятали про вчинки Героїв України і подякував всім, хто долучився до побудови пам’ятника, а саме:

тисменичанину - архітектору Миколі Андрусяку;

виконавцю робіт - фірма «ГЕФЕСТ» - директор Михайло Клочко,

депутатам міської ради, які схвалили цю ідею і виділили кошти,

Тисменицькій районній державній адміністрації;

воякам УПА, яку очолює Петро Галига, вони із своїх пожертв надали допомогу в розмірі 5 000 грн.

Традиційно підтримали цю ідею:

ВАТ «ХУТРОФІРМА ТИСМЕНИЦЯ» - голова правління Іван Артемович;

«ТИКАФЕРЛЮКС» директор Володимир Іванишин;

«MPV ЮКРЕЙН» директор Ніколаос Константіноу;

Фірма «ДЕВАЙТІС» директор Михайло Дем’янів;

Підприємство «ТИСХУТРОЛЮКС»  Галина Дарчин;

Підприємство «МЕБТИС» директор Орест Дубіцький;

Фірма «ЛЕВ»;

«ТИСМЕНИЦЯ ГАЗ» – Любомир Довган;

КП «Комунальник-Т» - директор Роман Лаврук;

ТОВ «ДБ-ВУД» - директор Наталія Дінч;

Підприємці: Роман Цицюра та Назар Цицюра, Богдан Секрета;

ГО«ДЛЯ НАШОГО МІСТА» керівник Іван Попович.

c_555_555_2734_00_images_Articles_Novunu_2015_08_Darchun.png

Молоді виконавці Василь Дубіцький та Світлана Данчук виконали пісні, присвячені світлій пам’яті Героїв, які боролися та віддали своє життя на Євромайдані та під час проведення Антитерористичної операції.

Мирослав Базилько поділився спогадами про свого онука - Героя Небесної Сотні Романа Гурика і щиро подякував міській владі за встановлення такого пам’ятника в Тисмениці.

c_555_555_2734_00_images_Articles_Novunu_2015_08_didysj.png

Учасник АТО - житель м.Тисмениця Іван Стефанів розповів, що на Сході воюють не за політику чи партію, а за патріотизм і за патріотичний дух, за те, щоб зберегти і передати мальовничу квітучу Україну майбутньому поколінню. Просив українців й надалі підтримувати бійців і їх бойовий дух.

c_555_555_2734_00_images_Articles_Novunu_2015_08_656.png

Народний депутат України Михайло Довбенко зазначив, що відкритий пам’ятник Небесній Сотні – це пам’ять для минулих, теперішніх і прийдешніх поколінь про людей, які боролись за незалежність України.

c_555_555_2734_00_images_Articles_Novunu_2015_08_Dovbenko.png

Завершилось свято виступом хорових аматорських  колективів  міста під керівництвом Мирослави Василюк та Руслани Ракети.

Режисером та ведучою святкового заходу була методист відділу культури районної державної адміністрації Людмила Федик.

c_555_555_2734_00_images_Articles_Novunu_2015_08_222.png

Україна! За мир і спокій полягли мільйони. Війні не бути. Нехай панує мир! Давайте жити в мирі заради наших дітей! Саме такі слова донесли до присутніх маленькі українці під орудою хореографа Миколи Старчука, беручи участь у флешмобі, який завершував дійство у 24-ту річницю незалежності. 

Світла пам’ять про незабутніх героїв. Слава Україні! Героям Слава!

 c_748_497_2734_00_images_Articles_Novunu_2015_08_DSC_0188.png