Саме таким складом вчора до Тисменицької міської ради завітав Шкільний парламент учнівського самоврядування Тисменицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів. Гостинно зустрів лідерів шкільного самоврядування перший заступник міського голови Олег Шкрумида.

c_555_555_2734_00_images_Articles_Novunu_2015_09_IMG_6802.png

Як на юний вік гостей, розмова під час круглого столу була зовсім недитячою. Адже її результатом стало підписання меморандуму про співпрацю між міською радою та шкільним парламентом. Поставивши свої підписи під документом Олег Шкрумида та президент школи – десятикласниця Софія Шіляк, задекларували співпрацю обидвох сторін. Зокрема сторони зобов’язуються співпрацювати в рамках чинних Законів України, міжнародних нормативно-правових актів, що регламентують права і обов’язки дітей. Забезпечувати представництво шкільного парламенту в складі робочих груп, координаційних рад, організаційних комітетів заходів виконавчого комітету,  в яких передбачається участь учнівської молоді. Спільними зусиллями дбати про цікаве дозвілля учнівської молоді та різноманітну позаурочну зайнятість. Не менш як один раз на рік з нагоди Міжнародного дня захисту дітей проводити зустрічі учнівського самоврядування із очільником міста.

 

Завітавши чи не вперше у владні кабінети, саме школярі під керівництвом заступника директора школи Оксани Білінської озвучили потреби юних мешканців міста, які здобувають знання у місцевій школі. Якщо навчальний процес – під контролем наставників, то дозвілля в позашкільний час зводиться хіба до погулянок містом, або ж спілкуванням в соціальних мережах. А шкільна молодь прагне змістовного дозвілля. Потребу в молодіжній дискотеці озвучив один із міністрів. Зі свого боку очільник міської ради запевнив, що в середині жовтня на молодь та прихильників здорового способу життя очікує спортивний подарунок. На міському стадіоні заплановане відкриття майданчика із гумово-каучуковим покриттям для занять найрізноманітнішими ігровими видами спорту. 

c_555_555_2734_00_images_Articles_Novunu_2015_09_DSCN0473.png

Молоді люди висловилися за підвіз школярів до навчального закладу, адже скажімо, із найвіддаленіших мікрорайонів міста Слободи чи Толоки пішки до школи добрих півгодини. 

Молоді люди в межах власних можливостей хочуть брати активну участь і у житті територіальної громади міста. Тому висловилися за спільні толоки, зокрема щодо благоустрою території міського парку. 

Відтепер вони будуть частішими гостями у кабінетах міської ради, позаяк охоче хочуть перейняти досвід роботи місцевого самоврядування. Більшість з них бачить себе хто депутатом місцевої ради, а амбіційний президент Софія Шіляк має намір в майбутньому очолити генеральну прокуратуру України. 

Шкільна молодь під час зустрічі заявила свою громадську позицію у покращенні життя спочатку рідного міста. Тішить те, що маючи таку активну молодь, не за горами перетворення в країні. 

Газета "Вперед"Оксана Саковська