Опитування

Ваша позиція щодо проведення в Україні адміністративно-територіальної реформи

Повністю підтримую - 25%
Підтримую - 36.5%
Не підтримую зовсім - 19.2%
Не знайомий з такими планами - 17.3%

Всього голосів:: 52
Голосування за цим опитуванням закінчилося в: листопада 30, 2015

Бандера (англ. Bandera) - невелике місто в Техасі (США), окружний центр однойменного округу.

Бандера знаходиться в центральній частині Техасу в так званій Країні техаських пагорбів. Площа міста становить 3 км², відкритих водних просторів немає, хоча з півдня місто огинає річка Медіна. Через місто проходить автомагістраль Texas State Highway 16.Згідно пам'ятного знаку, встановленого в центрі містечка, Бандера була засноване емігрантами з Польщі, послідовниками Римсько-католицької церкви. Ними в 1876 році була побудована церква Св. Станіслава, яка нині є однією з найстаріших церков Техасу. Ім'я поселення походить від іспанського слова, що означає «прапор». Прізвище Бандери - «Ковбойська столиця світу».

Роботи по зведенню міста почалися в 1855 році силами шістнадцяти польських сімей, офіційною датою заснування вважається 1857. Незабаром в Бандері було розвинене бавовництво і скотарство (в 1870 році на 649 жителів припадало 4740 голів худоби). У 1868 році було побудовано будівлю суду. На початку XX століття економіка містечка зазнала помітне потрясіння в зв'язку з рядом руйнівних повеней. У 1915 році по місту пройшовся пожежа, на наступний день після якого була утворена пожежна дружина. До споруди шосе на Сан-Антоніо в 1936 році Бандера була фактично відірваною від решти світу. У 1964 році поселення отримало статус міста (city), незважаючи на свої досить скромні розміри і населення. У 1978 році місто знову спіткало руйнівна повінь, яка змусила влади впритул зайнятися питанням безпеки Бандери.

 

Станом на 2013 рік у місті працюють медична та ветеринарна клініки, лісопилка, бібліотека, сім церков, музей і вища школа Bandera High School, в якій навчаються майже 800 учнів.

Детальніше...

Детальніше...

Місто-побратим Бандера